neděle 15. července 2018

Snadné sdílení grafů hmotnosti vašich včelstev s přáteli přes Internet pomocí cloudového úložiště Disk Google a bezpečné zálohování dat

Milí včelaři,

výstupy programu Apidi, tj. všechny grafy i číselné hodnoty měření z váhy či více vah, můžete snadno sdílet přes Internet se svými přáteli nebo kolegy včelaři či včelařkami pomocí cloudového úložiště a k němu příslušných služeb (viz. např. https://www.skrblik.cz/telefon/internet/cloudova-uloziste/ ), které poskytuje např. Google pod označením "Disk Google" až do 15 GB zcela zdarma.

Myšlenka sdílení výstupů programu Apidi je jednoduchá. Z vašeho počítače se do cloudového úložiště automaticky přenáší a synchronizují všechny grafy (jsou to obyčejné JPG soubory) a textové soubory měření z jednotlivých vah. Účastníkům sdílení stačí jen poslat odkaz (https adresu), jehož zadáním do webového prohlížeče si tyto výstupy mohou zobrazit. Na prohlížené obrázky si potom mohou udělat záložku a mít je tak k dispozici na jedno kliknutí. Prohlížeč mohou použít jak z počítače (např. Chrome, Firefox, apod.), tak třeba z mobilního telefonu či tabletu. Pro přenos a synchronizaci souborů mezi vaším počítačem a Diskem Google poskytuje Google zdarma příslušný program.

Současně se sdílením výstupů se vám na cloudové úložiště budou zálohovat i vaše data a v případě havárie vašeho počítače si je z této zálohy můžete snadno obnovit jejich prostým zkopírováním do instalační složky programu Apidi.

Protože program Apidi podporuje všechny typy vah Apis Digital, tj. jak dřívější váhy EMMA, tak současné PAYA, jsou tyto možnosti sdílení a zálohování dostupné pro všechny jejich uživatele.

Novou verzi programu Apidi-v9.2b, která sdílení a zálohování podporuje, máte k dispozici v sekci Ke stažení., včetně návodu na instalaci a použití.

Doporučujeme používat vždy poslední verzi programu Apidi.

Žádné komentáře:

Okomentovat