čtvrtek 18. srpna 2016

PAYA, nová generace elektronické úlové váhy Apis DigitalMilí včelaři,

s novým včelařským rokem jsme pro vás připravili zcela nový typ elektronické úlové váhy, kterou jsme nazvali PAYA. Mechanickou konstrukcí navazuje na předchozí řadu našich úlových vah EMMA, se kterými je z hlediska propojování plně signálově i elektricky kompatibilní a umožňuje tak jejich další rozšiřování nebo zpětnou modernizaci. Díky řadě let praktického používání předchozí váhy EMMA mnoha včelaři je proto i nová váha PAYA provozně ověřená. Výsledkem vážení jsou opět časové grafy hmotnosti včelstva a okolní teploty, zobrazované ve Vašem počítači.
Zcela nová elektronika váhy PAYA i její programové vybavení má řadu unikátních vlastností, kdy jen jako příklad můžeme uvést provozní výdrž baterie, která je nyní 10 let u všech variant váhy PAYA a to i u váhy s dálkovým GSM přenosem. Potom se jen baterie vymění za novou na dalších 10 let provozu.

Váhu PAYA nelze označovat jako "registrační", protože v sobě naměřené hodnoty záměrně dlouhodobě neuchovává (tak jako v sobě data zaznamenávají např. elektronické registrační pokladny, mechanické váhy se záznamem na pruh papíru, anebo i naše předchozí váha EMMA, kterou jsme proto jako registrační sami označovali, apod.), ale pouze dočasně je elektronicky připraví na přenos, než je přenese např. dálkovým přenosem nebo kabelem do počítače. Teprve ve včelařově počítači (tj. již mimo váhu PAYA) dochází k "registračnímu" efektu, tj. zpracování, dlouhodobému a spolehlivému uložení a prezentaci naměřených dat v grafické nebo číselné formě.

O dalších nových vlastnostech, na které je PAYA v předstihu hardwarově připravena, vás budeme rádi informovat, tak jak budeme postupně rozšiřovat její interní programové vybavení.

Další podrobnosti jsou k dispozici na www.apisdigital.cz .

Žádné komentáře:

Okomentovat